MATURITA S PRSTEM V NOSE

Objednejte si naše představení pro svojí školu i VY!
Stačí nás kontaktovat 👌

ondrej@kokoproduction.cz
+420 608 331 664


Co to je?

Maturita s prstem v nose je komediální divadelní představení o knihách z povinné četby k maturitní zkoušce. 

Anotace

Komediálně edukativní představení, které si klade za cíl jediné: připravit studenty k maturitě a u toho je neunudit k smrti. Těžká a surová témata, které se často objevují v klasických literárních dílech naše představení podává v odlehčené formě, která díky své nadsázce zarezonuje u mladých diváků. Stačí hodina a diváci se skrz několik vtipných scének dozví to nejdůležitější o nejvýznamnějších počinech světové literatury. 

Pro koho to je?

Pro všechny, kteří považují čtení za nudu a zároveň i pro ty, kteří literaturu milují. Představení je ideální pro studenty středních škol, kteří se připravují na maturitní zkoušku z literatury. Doporučený věk: od 13 let.

Jak je to dlouhé?

70 minut

Jaké knihy díky představení nemusím číst?

Odysseia, Král Oidipus, Utrpení mladého Werthera, Faust, Evžen Oněgin, Máj, Chrám matky boží v Paříži a další..


Postavy

VINCENT BYL NA ŠKOLE KLASICKÝ TŘÍDNÍ BAVIČ A FLÁKAČ, K MATURITNÍ ZKOUŠCE NEPŘEČETL JEDINOU KNIHU, PŘESTO VŠAK ODMATUROVAL S VYZNAMENÁNÍM. V TOMTO PŘEDSTAVENÍ BY STUDENTŮM RÁD PŘEDAL JAK U UČENÍ POUŽÍT SELSKÝ ROZUM A CHÁPAT VĚCI V KONTEXTU. 

ONDŘEJ BYL VZORNÝ STUDENT, NAROZDÍL OD VINCENTA POTŘEBUJE MÍT VŽDY PEVNOU PŮDU POD NOHAMA. KE ZKOUŠCE TUDÍŽ PŘEČETL VŠECHNY KNIHY ZE SEZNAMU, NĚKTERÉ I DVAKRÁT. RÁD BY UKÁZAL, ŽE POCTIVÉ UČENÍ NEMUSÍ BÝT VŽDY NUDA.

ALEX BYL VŽDY ZMATENÝ STUDENT, PLETL SI BÁSNĚ S PRÓZOU A SHAKESPEARA S ČECHOVEM. STUDENTŮM BY CHTĚL UKÁZAT, ŽE I KDYŽ NĚCO NEVÍTE, VŽDY SE Z TOHO DÁ DOBŘE VYKECAT. 


Program nebližších představení

12.03.2024 - Soběslav - zadané představení

26.03.2024 - Kadaň - zadané představení

27.03.2024 - Chomutov - zadané představení

15.04.2024 - Praha - zadané představení

16.04.2024 - Mariánské Lázně - zadané představení

19.04.2024 - Praha, Divadlo na Maninách 

03.05.2024 - Nymburk, Městské divadlo 

28.05.2024 - Plzeň - zadané představení


Ukázky


Rozhovor v podcastu Tahák

"S hosty dnešního Taháku se Tim setkal v divadle, aby si s autory hry Ondřejem Kubinou, Vincentem Navrátilem a Alexem Kolvou popovídal o jejich novém projektu. A o jakou hru se jedná? Kluci připravili divadelní představení Maturita s prstem v nose a celý děj se točí kolem povinné četby k maturitě. Že příprava na maturitu nemusí být nuda, ale dá se na to jít i zábavně převádí kluci na prknech divadla."

© 2023 KOKOLOKO Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!